6 lipca 2007

Modlitwa w intencji polskiej służby zdrowia

W niedzielę 24 czerwca br. w warszawskim kościele Najświętszego Zbawiciela została odprawiona Msza św. w intencji polskiej służby zdrowia. Mszę celebrował duszpasterz służby zdrowia Archidiecezji Warszawskiej ks. Andrzej Otyszecki. Homilię wygłosił krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Józef Jachimczak. Powiedział m.in.:
„Jest potrzebna reforma. Trzeba po prostu usiąść i zdrowo, rzeczowo i mądrze raz na zawsze to dobrze przeprowadzić. Tak, ażebyście i wy jako pielęgniarki, położne, i lekarze, ale także pacjenci, byli zadowoleni. (…) Jesteście nadzieją dla chorych. W waszych rękach jest złożone życie i zdrowie. (…) Ja wiem, że pieniądze wam się należą. (…) Od stuleci zawód lekarza i pielęgniarki był traktowany jako zawód szczególny. (…) Trzeba zadbać o ten szacunek, nie tyle zawodu, ile powołania”.

„Módlmy się do Matki Bożej, Matki Zbawiciela o godne, sprawiedliwe rozwiązanie problemów polskiej służby zdrowia dla dobra pacjentów, lekarzy, pielęgniarek – niech tak się stanie i na to przyjmijcie Boże błogosławieństwo” – zwrócił się do zebranych ks. A. Otyszecki.
eg

Archiwum