22 czerwca 2008

Epitafium

Dr n. med. Tadeusz
Marek MUSZYŃSKI

5 stycznia 2008 r. zmarł, w wieku 68 lat, dr n. med. Tadeusz Marek Muszyński, specjalista chirurg, były ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej, długoletni współpracownik Lekarskiej Spółdzielni Profesorsko-Ordynatorskiej w Warszawie.

Marek był wspaniałym, odpowiedzialnym człowiekiem. Zawsze można było na Niego liczyć – nie tylko w sprawach zawodowych, ale też we wszelkich życiowych problemach. Miał szerokie zainteresowania, był otwarty na nowości, stale gotów do sprostania nowym wyzwaniom.

Studiował w warszawskiej Akademii Medycznej w latach 1957-1962. Staż odbył w Szpitalu Praskim. W 1968 r. zdał egzamin na studia doktoranckie, pracując w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej i Transplantologii, a jednocześnie w Klinice Chirurgicznej. Pod kierunkiem prof. Jana Nielubowicza pracował do 1980 r. Przez pół roku przebywał z misją Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Kambodży, sprawdzając się w kierowaniu grupą polską. W 1980 r. przyjął też propozycję pracy w Szpitalu MSW, gdzie prowadził samodzielny oddział chirurgii naczyniowej i był wicedyrektorem do spraw klinicznych. Jako jeden z pierwszych zastosował i rozpowszechniał metody operacji laparoskopowych.
Od 1995 r. zaczęły się Jego kłopoty zdrowotne – dwie operacje kręgosłupa, obu stawów biodrowych. Z tego powodu odszedł ze szpitala i pracował w poliklinikach. Problemy zdrowotne narastały, pojawił się marker nowotworowy…

Z ogromnym bólem piszę te wspomnienia, zmobilizowana przez koleżanki z roku. Skupiłam się na karierze zawodowej Marka. To, jakim wspaniałym był mężem, ojcem i dziadkiem, wie tylko pogrążona w smutku rodzina.
Dziękuję wszystkim przyjaciołom, kolegom, współpracownikom i pacjentom, tak licznie uczestniczącym w pogrzebie.
Żona
Urszula Angielczyk-Muszyńska

Archiwum