2 września 2008

Biblioteka Fundacji Hospicyjnej

Ks. dr Piotr Krakowiak, SAC,
„Strata, osierocenie, żałoba.
Poradnik dla pomagających
i dla osób w żałobie”

Podręcznik dla wszystkich grup zawodowych mających do czynienia ze śmiercią (służba zdrowia, policja, straż, urzędnicy, psycholodzy) oraz przewodnik dla każdego, kto chce pomóc osobom w żałobie. Autor w przystępny sposób omawia zagadnienia straty i osierocenia. Przybliża metody niesienia pomocy w tym trudnym okresie oraz uczy sztuki komunikacji, m.in. przekazywania informacji o śmierci.

Ks. dr Piotr Krakowiak, SAC,
„Zdążyć z prawdą. O sztuce
komunikacji w hospicjum”

Autor uczy, jak rozmawiać z chorymi u kresu ich życia, przedstawiając autentyczne historie pacjentów, wolontariuszy, lekarzy, pielęgniarek. Podręcznik jest przeznaczony dla osób zajmujących się ciężko i nieuleczalnie chorymi. Opisuje codzienność posługi hospicyjnej, etapy choroby terminalnej i metody radzenia sobie z nią.

Ks. dr Piotr Krakowiak, SAC,
Alicja Stolarczyk (red.),
„Ksiądz Eugeniusz Dutkiewicz, SAC. Ojciec ruchu hospicyjnego
w Polsce”

Opowieść o kapłanie, głęboko przejętym ludzkim cierpieniem i samotnością w obliczu śmierci, obdarzonym niezwykłym darem towarzyszenia chorym i umierającym. Znajdą w niej inspirację do działania osoby pomagające w hospicjach, ośrodkach medycyny paliatywnej, szpitalach i innych miejscach spotkania z ludźmi cierpiącymi. Książka pozwoli się przygotować kandydatom do wolontariatu, studentom medycyny, pielęgniarstwa, psychologii, teologii, pedagogiki i innych zawodów zorientowanych na pomoc drugiemu człowiekowi.

FUNDACJA HOSPICYJNA,
ul. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk,
tel. (58) 340-61-15;
e-mail: sklep@hospicja.pl
http://www.httz.pl

oprac. md

Archiwum