9 stycznia 2009

Andrzejkowy bal lekarzy

Fundacja „Pro Seniore” Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie już po raz drugi zorganizowała andrzejkowy bal lekarzy – odbył się w Hotelu „Marriott” 29 listopada 2008 r.

W sali balowej, przy muzyce dwóch zespołów, sponsorowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, bawiło się 150 gości. Śpiewała również sopranistka Ewa Kopeć.
Podczas otwarcia balu przedstawiono statuetkę „Benevolenti” (czyli: życzliwemu), która honoruje donatorów Fundacji. Statuetki zostaną wręczone w czasie Wielkiej Gali, która będzie zorganizowana 17 maja 2009 r. w Teatrze Polskim z okazji XX-lecia reaktywowania izb lekarskich.
Balowi towarzyszyły imprezy charytatywne. Odbyła się aukcja grafiki ofiarowanej przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz i brylantu firmy DIC. Przygotowano również loterię fantową sponsorowaną przez firmy: Subaru, Bartex, Climajar, Centrum Kształcenia i Rehabilitacji Konstancin, Dental Excellence, Bielenda, Dr Irena Eris, Vipera, Valde, InPost, Care Centre Sara, Europa Express, Salon Hest, Kastor, Nemiroff, Youlin-Med, Polmos Lublin, Szpital w Drewnicy.
Dochód z balu zasili konto Fundacji działającej na rzecz lekarzy seniorów, często samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych. Pomni kolei losu, jakiego wszyscy doświadczamy wraz z upływem czasu, chcemy zapewnić seniorom takie warunki, w jakich w przyszłości sami chcielibyśmy się znaleźć w jesieni życia.
Bal pod względem kulinarnym i muzycznym był wyjątkowo udany. Atmosfera – wspaniała. Wielu gości już zapisywało się na kolejną imprezę organizowaną przez prezesa Fundacji „Pro Seniore” Andrzeja Surowieckiego, któremu gratuluję sukcesu.

Włodzimierz Cerański

Archiwum