27 kwietnia 2009

Krzesło Dwudziestolecia

26 lutego br., na zaproszenie Andrzeja Jonasa, redaktora naczelnego „Warsaw Voice”, przybyli na spotkanie Krzesło Dwudziestolecia dwaj znamienici goście: Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz.

Za swoje zasługi dla kraju każdy z Nich otrzymał nagrodę „Krzesło Dwudziestolecia” – piękne, ale jak zauważyli, również ciężkie. W przemówieniach, przerywanych rzęsistymi oklaskami i salwami śmiechu, obydwaj Panowie nawiązali do historii Polski i swojego w niej udziału.

Sala konferencyjna zapełniona była do ostatniego miejsca. Siedzieliśmy trochę z boku, ale za to tuż przy schodach. Mogliśmy więc, jako pierwsi, złożyć nagrodzonym gratulacje. Wręczyliśmy też Panu Prezydentowi Lechowi Wałęsie od lekarzy dentystów obraz naszej patronki św. Apolonii wraz z życzeniami, „żeby nigdy ból zębów i dziąseł nie przesłaniał działań dla dobra kraju”. Nasz dar spotkał się z miłym przyjęciem. Prezydent nadmienił, że „z zębami u Niego jest wszystko
w porządku, ale na wszelki wypadek Świętą zachowa i będą już dwie” i tu wskazał na klapę swej marynarki. Wręczył mi swoją wizytówkę, zapraszając na spotkanie w Fundacji Instytutu Lecha Wałęsy.

Tak samo dobrze rozmawiało się nam z Ministrem Leszkiem Balcerowiczem, który również potwierdzał „że póki co, na zęby nie narzeka”.

To był wieczór pięknych wspomnień, od których aż się „łza w oku kręci”.

Archiwum