1 kwietnia 2009

Święto dentystów

Mają swoje dni i swoich patronów górnicy i hutnicy, leśnicy i strażacy, nauczyciele i żołnierze. Dlaczego nie mieliby mieć swego dnia lekarze dentyści. Tym bardziej że według starej tradycji, patronką lekarzy dentystów oraz chorych cierpiących z powodu bólu zębów i dziąseł jest święta Apolonia.

Dzięki inicjatywie Janusza Bugaja i Ryszarda Majkowskiego i wsparciu Prezydium ORL doszło do uroczystych obchodów, na które złożyły się Msza święta oraz okolicznościowe spotkanie z udziałem zasłużonych nauczycieli zawodu lekarza dentysty – prof. Tadeusza Bączkowskiego, dr Andrzeja Krocina, dr. Aleksandra Remiszewskiego – lekarzy seniorów, w tym najstarszej dentystki dr Marty Brzostowskiej, młodych lekarzy i lekarzy stażystów, jak zawsze niezawodnych studentów stomatologii.
Mszę za dentystów, którzy już od nas odeszli, oraz w intencji tych, którzy wykonują ten zawód i przygotowują się do niego, odprawił ksiądz Andrzej Otyszecki w kościele świętego Tomasza na warszawskim Ursynowie. Ryszard Majkowski w imieniu zebranych wręczył księdzu Otyszeckiemu obraz przedstawiający świętą Apolonię, namalowany przez artystkę Annę Ziembę. Życzył uczestnikom uroczystości oraz ich pacjentom zdrowych zębów i dziąseł oraz pięknego uśmiechu.

Jerzy WUNDERLICH

Archiwum