20 lipca 2009

Z Mazowsza

Kolumnę
redaguje
Piotr
Kaczmarek

e-mail:
puls-mazowsze@oil.org.pl

Szpital św. Zofii chce być spółką

Warszawski Szpital Specjalistyczny św. Zofii nie jest zadłużony, nie wymaga ani restrukturyzacji, ani programu naprawczego. Dlatego – zdaniem
dyrektora Wojciecha PUZYNY, Rady Społecznej oraz pracowników – doskonale nadaje się do przekształcenia w zakład niepubliczny.


W marcu br. kierownictwo szpitala wystosowało list do Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy, z prośbą o podjęcie kroków mających na celu zmianę statusu placówki z NZOZ na miejską spółkę prawa handlowego. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Społeczna szpitala.

Zdaniem dyr. Puzyny, przekształcenie w spółkę to szansa na przejrzysty nadzór właścicielski, bardziej efektywny sposób zarządzania i lepszą gospodarkę finansową.

Pieniądze dla ciechanowskiego szpitala

Radni Ciechanowa podjęli uchwałę o przekazaniu darowizn ciechanowskiemu szpitalowi.

W tym roku dotacja dla szpitala wyniesie ok. 300 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu sanitarno-transportowego z zabudową medyczną, aparatu ultrasonograficznego dla oddziału urologicznego, sprzętu okulistycznego i narzędzi chirurgicznych.

Ponad 3 mln zł dla szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

Szpital w Nowym Mieście nad Pilicą otrzymał 3 180 729,92 zł unijnej dotacji na rozbudowę izby przyjęć w ramach działania 7.1 Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dofinansowanie unijne otrzymało tylko 29 najlepiej ocenionych wniosków z terenu całego Mazowsza.

Nowoczesny sprzęt dla Otwocka

Od kwietnia br. Klinika Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP w Otwocku, dzięki pomocy jednej ze znanych fundacji, posiada nowoczesny sprzęt wart 344 tys. zł.

Fundacja zakupiła ramę Taylora, zestawy stabilizatorów zewnętrznych oraz napędy Colibri i Pen. Rama Taylora pozwala cyfrowo zaplanować sposób oraz miejsca korekcji zniekształceń. Systemy stabilizacyjne dają możliwość skonstruowania aparatu korekcyjnego dostosowanego do każdej deformacji. Napędy Colibri i Pen są precyzyjnymi urządzeniami, które pozwalają skrócić czas zabiegu zarówno w zakresie operacji miednicy i dużych stawów, jak i najmniejszych kości. Zakupione napędy chirurgiczne są podstawowymi urządzeniami umożliwiającymi prowadzenie bardzo skomplikowanych operacji. Ma to szczególne znaczenie, gdy zachodzi potrzeba wykonywania zabiegów w obrębie struktur kostnych, tak delikatnych i małych, jak u kilkumiesięcznych dzieci. Fundacja współpracuje z otwocką KOiTD od wielu lat, w ramach programu „Prosto do Europy”. Celem tego programu są badania wad postawy u dzieci w wieku 6-14 lat.

Inwestycje w ratownictwo na Bemowie

28 maja br. na Warszawskim Bemowie otwarto zmodernizowany Oddział Stacji Wyczekiwania Zespołów Ratownictwa Medycznego. Przebudowa została sfinansowana z budżetu województwa mazowieckiego i kosztowała 300 tys. zł.

Stacja została całkowicie wyremontowana, dzięki czemu jest więcej miejsca, każdy z zespołów wyjazdowych ma swój pokój, przygotowany jest również pokój do badań pacjentów.

Archiwum