12 września 2009

Sport – Sporty wytrzymałościowe latem

Lato w sekcji przygodowych sportów wytrzymałościowych KKSiT było bardzo udane, począwszy od długodystansowego rowerowego wyścigu na orientację, który odbył się 30 maja w Pruszkowie. Zawody cieszyły się wysoką frekwencją, na starcie stanęło 258 osób. Dystans liczący blisko 100 km udało się pokonać Tomaszowi Mikulskiemu w 4 godz. 23 min, co zapewniło mu zwycięstwo. Zakończenie zawodów odbyło się na torze kolarskim, nowym obiekcie PZKol, który dwa miesiące wcześniej był areną Mistrzostw Świata.
W czerwcu sekcja połączyła siły z sekcją kolarską i wspólnie startowały w 4-etapowym wyścigu na rowerach górskich MTB Trophy w Istebnej.
Początek wakacji to Światowe Igrzyska, na których Izby i sekcję niezmiennie, godnie i złoto reprezentowała Agnieszka Bolesta.
Pierwszego sierpnia, w ogromnym upale, wystartowali w Rajdzie Nawigator – w Mrozach koło Mińska Mazowieckiego. Malownicza, leśno-łąkowa trasa rajdu była do pokonania pieszo, rowerem i na rolkach. Wszyscy cierpieli z braku wody i postępującego odwodnienia już na pierwszym odcinku trasy, który zamiast zapowiadanych 25 km miał około 10 więcej. Przesiadka na 50-kilometrowy odcinek rowerowy pozwoliła zaznać chłodzącego pędu powietrza oraz uzupełnić płyny. Po drodze było też zadanie specjalne polegające na strzelaniu z łuku sportowego, w którym zespół sekcji wykazał się wzorową lekarską precyzją. Na zakończenie rowerowej części rajdu czekała przeprawa wpław przez jezioro i powrót z wykorzystaniem liny. Ostatnim etapem była 15-kilometrowa jazda na rolkach. Zespół sekcji w składzie Jacek Baltyn i Tomasz Mikulski ukończył trasę w 10 godzin i stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii męskiej.
Pomiędzy startami członkowie sekcji wciąż poszukują nowych tras rowerowych, najchętniej „przygodowych”, do czego wszystkich chętnych serdecznie zapraszają (tomik@cmdik.pan.pl).

Archiwum