18 października 2009

Z radomskiej delegatury

Rezonans dla szpitala

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzymał 3,3 mln zł z Ministerstwa Zdrowia na zakup rezonansu magnetycznego. O pozostałe pieniądze na kosztujące blisko 5 milionów złotych urządzenie lecznica ubiega się w Urzędzie Marszałkowskim, który jest jej organem założycielskim. Rezonans ma trafić do szpitala jeszcze w tym roku.

Nowa siedziba przychodni psychiatrycznej

Przychodnia psychiatryczna zyska nową siedzibę. Obecnie mieści się w dwóch budynkach.
W bloku mieszkalnym przy ul. Narutowicza leczą się uzależnieni od alkoholu. Ciasne sale terapeutyczne pamiętają dawne czasy. Pacjentom z problemami psychiatrycznymi od lat służy zabytkowy dworek przy ul. Okulickiego.
– Warunki lokalowe powodują, że mimo dużych potrzeb społecznych szpital przy ulicy Krychnowickiej nie jest w stanie zwiększyć kontraktu i przyjmować większej liczby chorych – mówi Adam Kosior, dyrektor do spraw technicznych Szpitala Psychiatrycznego w Radomiu. – Taką szansę da nam nowy budynek.
Starania o nowy obiekt pochłonęły blisko dwa lata. W nowym obiekcie przy ulicy Mireckiego 10 powstanie pierwsza w regionie poradnia dla dzieci z autyzmem, a także dla uzależnionych od narkotyków.
Trzykondygnacyjny budynek z piwnicą liczy blisko 2 tysiące metrów kwadratowych. Pomieści m.in. przychodnie psychiatryczną i neurologiczną oraz dla osób uzależnionych od alkoholu. Na ostatnim piętrze ma powstać poradnia dla dzieci autystycznych. To jedyna taka poradnia w Radomiu i regionie. Zakup tego budynku będzie kosztował blisko 9 mln zł. Pieniądze będą pochodzić
z budżetu województwa.

Blok operacyjny po remoncie

Blok operacyjny w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym po generalnym remoncie wraca do pracy.
Kompleksowy remont nowego bloku operacyjnego miał się zakończyć w marcu tego roku, potem, ze względu na gorszy niż zakładano stan stropu, przesunięto go na maj. Kolejne trzy miesiące zajęły odbiory techniczne.
Od września ubiegłego roku, gdy rozpoczęto remont bloku chirurgicznego, operacje odbywały się na oddziałach. Na nowym bloku znajdują się cztery sale operacyjne, sale przygotowań pacjenta do operacji i wybudzeń, pomieszczenia do sterylizacji sprzętu i inne, określone wymogami unijnymi.
Inwestycja z wyposażeniem pochłonęła blisko 15 milionów złotych.
au

Archiwum