5 listopada 2010

Debata o zdrowiu

Debata o zdrowiu, poświęcona nowoczesnym metodom leczenia chorób cywilizacyjnych, odbyła się 18 października br. w Domu Dziennikarza w Warszawie. Organizatorami spotkania było Centrum Komunikacji Medialnej oraz Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia. Redakcja „Pulsu” była patronem medialnym debaty.
W spotkaniu uczestniczyli: prof. Władysław Grzeszczak, prof. Zbigniew Gaciong, prof. Jacek Szepietowski, dr n. med. Joanna Chorostowska-Wynimko, dr Piotr Dąbrowiecki, Marek Twardowski, podsekretarz stanu w MZ oraz pacjenci i dziennikarze.
Dyskutowano na temat: otyłości i jej wpływu na kondycję zdrowotną społeczeństwa, profilaktyki udaru mózgu, atopowego zapalenia skóry i łuszczycy oraz chorób układu oddechowego – astmy i POChP. Zapobieganie większości omawianych chorób jest finansowane w ramach narodowych programów profilaktycznych, o czym wspomniał minister Marek Twardowski. Zdaniem dyskutantów, zdecydowanie zbyt mało środków przeznacza się na prewencję chorób układu oddechowego, na dofinansowanie poradni wspomagających osoby walczące z nałogiem palenia tytoniu.

mkr

Archiwum