19 listopada 2010

Dominacja warszawskich brydżystek

W zorganizowanych przez naszą Izbę XVI Mistrzostwach Polski Lekarzy w Brydżu Sportowym w trzech turniejach o medale rywalizowało około 40 zawodników. W rozgrywanych 8-9 października zawodach potwierdziły się wysoki poziom lekarskiego brydża i, co cieszy szczególnie, supremacja brydżystek naszej Izby.

Od ubiegłego roku coroczna rywalizacja lekarzy w brydżu sportowym z malowniczego Bogaczewa, została przeniesiona do Warszawy. Gościnne Centrum Konferencyjne Wojska Polskiego oraz profesjonalne wsparcie ze strony Warszawskiego Związku Brydża Sportowego stworzyły doskonałe warunki do gry. W turnieju – na zapis maksymalny złoto wywalczyli Piotr Ratajski i Jacek Szwed z Oleśnicy, srebro Iwona Czajka, nefrolog z Ciechanowa, i Halina Kaleta, reumatolog z Tarnowskich Gór (matka mistrza Polski młodzików i juniorów w brydżu sportowym). Brąz zdobył Mirosław Kotowski, laryngolog z Ostrowca Świętokrzyskiego, kapitan III ligowej drużyny ANEX, i Włodzimierz Niedolaz, stomatolog z Kielc, zawodnik II-ligowej GSM OK Kielce. W turnieju na punkty meczowe zwyciężyli: Igor Łobodziński z Piotrkowa Trybunalskiego i Andrzej Kaźmierczak z Bełchatowa, przed Krzysztofem Dachem z Łomży i Stanisławem Gawryszczakiem z Wygody, Mariuszem Mysłkiem, chirurgiem, i Zbigniewem Berą, anestezjologiem z Kępna. W turnieju teamów złoto przypadło Zofii Zarębie i Agnieszce Jończyk z Warszawy z Andrzejem Szewczykiem z Tomaszowa Mazowieckiego i Lechosławem Piotrowskim. Srebro zdobyli: Robert Grabowski i Adam Błachnio z Grudziądza, w parze z ginekologami: Aleksandrem Skopem z Torunia i Krzysztofem Makuchem z Warszawy, brąz wywalczyli: Mariusz Mysłek i Zbigniew Bera oraz Urszula Cwyl, kardiolog, i Marek Palubiński z Warszawy. W prestiżowej klasyfikacji generalnej zwyciężyli, z tym samym wynikiem, Andrzej Kaźmierczak i Igor Łobodziński, a brąz zdobył zeszłoroczny zwycięzca, organizator zawodów, Aleksander Skop z Torunia. Wśród pań, podium dla warszawianek. Złoto zdobyła Zofia Zaręba, Agnieszka Jończyk srebro, a Urszula Cwyl brąz. Jeśli dodamy do tego srebrny medal Iwony Czajki (zawodniczki I ligi) w turnieju na maxy, trzecie miejsce w turnieju na punkty meczowe warszawskiej kardiolog Hanny Kalotki- Kręglewskiej z Janem Chodorowskim oraz doświadczenie arcymistrzyni i szefowej sekcji brydża sportowego naszej Izby, profesor dr hab. Ewy Skopińskiej-Różewskiej, to śmiało możemy powiedzieć, że nasza Izba mistrzowskimi brydżystkami stoi. Mam nadzieje, że zmobilizuje to do treningu i gry naszych lekarzy. Zapraszam wszystkich do wspólnych spotkań i treningów w Izbie.
Należy podziękować organizatorom, z prezesem WZBS Tadeuszem Luzakiem na czele, sędziemu Włodzimierzowi Rutkowskiemu za wzorowe prowadzenie rozgrywek, które na bieżąco można było śledzić w Internecie, oraz świeżo upieczonym stażystkom naszej Izby: Ewie Malinowskiej i Martynie Mickiewicz-Makuch za niezbędną pomoc. Sportowców dopingowali m.in.: prezes naszej Izby Mieczysław Szatanek, redaktor naczelny „Gazety Lekarskiej” Ryszard Golański, Renata Klimkowska z „Pulsu”.
Medale wręczała wiceprezes ORL Marta Klimkowska-Misiak. Zawody uwiecznił zaś przyjaciel brydżystów i lekarzy Krzysztof Siwek. Wyniki oraz galeria zdjęć na stronie www.hipokrates.org, w zakładce sport.

Krzysztof Makuch

Archiwum