15 lutego 2011

Nagrody

Sukces Roku 2010 w Ochronie Zdrowia

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” jest prestiżowym konkursem organizowanym co roku przez redakcję miesięcznika „Menedżer Zdrowia”.
W konkursie za rok 2010 zwyciężyli m.in.: prof. Witold Rużyłło, dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie, który otrzymał tytuł Osobowości Roku 2010 w Ochronie Zdrowia, natomiast Liderem Roku 2010 w Ochronie Zdrowia za działalność charytatywną została Dorota Rabczewska – „Doda”.

rk

Kobiety dla Kobiet

Ogólnopolska Organizacja na rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy „Kwiat Kobiecości” od kilku lat prowadzi działania edukacyjne, mające skłaniać kobiety do wykonywania badań cytologicznych, poznawania zasad profilaktyki, zdrowego odżywiania.
Działania te są szczególnie intensywne w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
W tym roku przebiega on pod hasłem „Piękna, bo zdrowa”. W jego trakcie kobiety odwiedzające warszawskie centra handlowe miały okazję nie tylko uzyskać informację na temat choroby, skorzystać z badania mammograficznego, ale także z porad dietetyka, stylistki i wizażystki.
– Połączenie edukacji, profilaktyki, zasad prawidłowego odżywiania i elementów wizażu koresponduje z hasłem tegorocznej kampanii – mówi Ida Karpińska, prezes „Kwiatu Kobiecości”.
Kampanię zakończyło uroczyste spotkanie, w czasie którego wręczono symboliczne statuetki „Perły Mądrości”. Otrzymały je m.in. Anna Komorowska, żona prezydenta, honorowa patronka obchodów, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy oraz instytucje i osoby zaangażowane w akcję edukacyjną na temat raka szyjki macicy.
„Kwiat Kobiecości” został założony przez kobiety, które pokonały raka. Inicjatorką powołania tej organizacji jest Ida Karpińska.

mkr

Gala 100

Po raz czternasty tygodnik „Puls Medycyny” ogłosił listę stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia w 2010 r.
Eksperci oceniali zaproponowanych przez redakcję kandydatów biorąc pod uwagę: osiągnięcia w 2010 r., reputację zawodową, kontakty, sieć powiązań i wpływów oraz siłę publicznego oddziaływania. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, najbardziej wpływową osobą okazała się Ewa Kopacz, minister zdrowia. Następne miejsca na liście zajęli: 2 – Marek Balicki, 3 – prof. Marian Zembala, 4 – prof. Piotr Kaliciński, 5 – prof. Henryk Skarżyński, 6 – prof. Wojciech Rowiński, 6 – prof. Andrzej Szczeklik, 8 – prof. Zbigniew Gaciong, 9. – prof. Witold Zatoński, 10 – prof. Cezary Szczylik.
W tym roku na liście pojawiły się nowe nazwiska, przede wszystkim znakomitych lekarzy-naukowców.

mkr

Archiwum