15 czerwca 2012

Poraj 2012

W kwietniu br. odbył się w Jastrzębiu koło Poraja V Jurajski Zlot Lekarzy Motocyklistów.
Wspaniała impreza organizowana przez koleżanki i kolegów z OIL w Częstochowie.

Słynny Marucha, Jelonek, Antonio z Madzią i Marylką, Dosia i Maciuś oraz Roman 007 zapewnili nam w te wiosenne dni gorącą atmosferę zlotową we wspaniałym miejscu i komfortowych warunkach. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezes NIL Maciej Hamankiewicz i prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
Organizatorzy zapewnili tradycyjnie tyle atrakcji, że każdy mógł wybrać dla siebie coś miłego. Wycieczki w grupie do miejsc ważnych dla regionu, testy motocykli BMW i Harley–Davidson, wymyślne konkursy, wernisaż malarstwa Elżbiety Ledeckiej – również o tematyce motocyklowej. Wieczorne koncerty i festiwal nalewek o niepowtarzalnych walorach leczniczych, a do tego wspaniałe potrawy.
Dzięki naszej pasji motocyklowej spotykamy się regularnie już od tylu lat. Silna integracja naszego środowiska lekarskiego w tych trudnych czasach jest sprawą priorytetową. Każda okazja do dyskusji nad przyszłością polskiej medycyny i naszego środowiska jest wartością samą w sobie. W Poraju, mimo relaksującej atmosfery, poruszaliśmy w rozmowach tematy poważne, dotyczące naszej grupy zawodowej, której honoru i należnej pozycji będziemy zawsze bronili.

Krzysztof Sankiewicz

Archiwum