13 grudnia 2012

Canto Medicantus

Rok 2012 był dla naszego chóru Medicantus obfity w wydarzenia muzyczne i nowości repertuarowe. Po zdobyciu nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Chórów im. F. Nowowiejskiego, we wrześniu uczestniczyliśmy w I Festiwalu Chórów Lekarskich, fantastycznie zorganizowanym w Ostrowie Wielkopolskim przez Wielkopolską Izbę Lekarską.
Podczas niezwykle ciekawych wykładów z muzykologii i muzykoterapii, warsztatów z chóralnych technik wykonawczych oraz ćwiczeń emisji głosu, prowadzonych przez foniatrę dr Hannę Zajączkiewicz, uzupełnialiśmy naszą wiedzę muzyczną i poprawialiśmy warsztat wykonawczy. Koncerty chórów ze Szczecina, Białegostoku, Olsztyna, Poznania, Katowic i Warszawy w synagodze oraz wspólny koncert w Domu Kultury, prowadzony przez spiritus movens całego festiwalu dr Justynę Chełmińską, zintegrowały nas dosłownie i w przenośni.
10 listopada, podczas uroczystości wręczenia prawa wykonywania zawodu, zabawialiśmy publiczność muzyką lekką. To nasz nowy dział repertuarowy, który zamierzamy poszerzać z myślą o kolejnych koncertach.
Przed nami prezentacja również nowego repertuaru kolęd, przygotowanego podczas trzydniowych warsztatów w Stoczku Łukowskim, i promocja płyty z nagraniami dokonanymi w czasie wakacji. Zapraszamy więc wszystkich chętnych (zwłaszcza basy), którzy mogą swoim głosem wesprzeć nasze przyszłoroczne przedsięwzięcia.

Beata Herman
dyrygent chóru Medicantus

Archiwum