28 lutego 2019

Sport to zdrowie

Chcesz aktywnie spędzić czas? Lubisz rywalizację sportową? Masz ochotę na integrację z innymi przedstawicielami środowiska medycznego? Wystartuj w mistrzostwach Mazowsza lekarzy albo weź udział w Turnieju Medyków w Tenisie Ziemnym.

Tenisowe zawody radomskich lekarzy mają już 16-letnią tradycję. – Nasz turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem lekarzy oraz ich rodzin, zarówno grających, jak i kibicujących uczestnikom rywalizacji na kortach – podkreśla Dariusz Buczyński, kardiolog i pomysłodawca imprezy, która jest doskonałą okazją do integracji środowiska lekarskiego. – To także wspaniała promocja prozdrowotnego, sportowego stylu życia wśród mieszkańców Radomia i okolic. Tym bardziej autentyczna, że w rolach głównych występują lekarze, którzy powinni znać się najlepiej na tym, co zdrowe, oraz krzewić aktywny tryb życia.

16. Turniej Medyków zostanie rozegrany 21–22 września na kortach MOSiR Borki lub AG Tenis Chorzowska. Zaplanowano zmagania w sześciu kategoriach: mężczyzn, kobiet, młodzieży lekarskiej (dzieci lekarskich w wieku 14–18 lat, z podziałem na dziewczęta i chłopców) oraz dzieci lekarskich do 14. roku życia (dziewczynek i chłopców). Będą także rywalizacje deblowe i mikstowe.

Wcześniej (16 czerwca) lekarze mogą się zmierzyć w VI Otwartych Mistrzostwach Mazowsza w Półmaratonie. Ich rywalizacja będzie tradycyjnie towarzyszyć Półmaratonowi Radomskiego Czerwca ’76, czyli imprezie, na której starcie co roku gromadzą się setki miłośników biegania z całej Polski i nie tylko (regularnie biorą w niej udział świetni długodystansowcy z Afryki).

Trasa prowadzi najładniejszymi ulicami i parkami Radomia, każdy uczestnik otrzyma koszulkę, a za dobiegnięcie do mety – okolicznościowy medal. Nie zabraknie innych nagród i upominków. Myślę, że warto wziąć udział w tej imprezie – zapewnia pomysłodawca lekarskich zawodów Dariusz Orczykowski, znany radomski chirurg i wielki miłośnik biegania. Dla zawodników dużym przeżyciem będzie na pewno także finisz półmaratonu, ponieważ jego meta znajduje się na stadionie MOSiR im. Marszałka J. Piłsudskiego, gdzie zawsze liczna publiczność gorąco dopinguje każdego uczestnika.

W mistrzostwach organizowanych przez Delegaturę Radomską Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz stowarzyszenie „Biegiem Radom!” mogą wziąć udział lekarze i lekarze dentyści, którzy posiadają prawo wykonywania zawodu na terenie RP (w zgłoszeniu należy podać numer dokumentu) oraz aktualne badania lekarskie lub podpiszą oświadczenie o stanie zdrowia.

Do 12 czerwca można zgłaszać się drogą elektroniczną, na stronach www.polmaratonradom.pl i www.cronochip.pl/biegiem-radom, natomiast 15 czerwca osobiście, w biurze zawodów.

Opłaty startowe wynoszą: uiszczone przelewem do 28 lutego – 40 zł, do 30 kwietnia – 50 zł, do 12 czerwca – 70 zł, a gotówką w biurze zawodów – 100 zł.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 48-331-36-62, 603-589-632 lub pisząc pod adresem timdor@poczta.onet.pl. 

raf

„Miesięcznik OIL w Warszawie Puls” nr 3/2019

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum