2 lipca 2019

Czas dziecięcej radości

W ten szczególny dzień w roku dzieckiem może poczuć się każdy. Z okazji swojego święta młodsze i starsze dzieci pod opieką rodziców gościły w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie na II Lekarskim Dniu Dziecka. W niedzielę, 2 czerwca, parter siedziby izby i dziedziniec, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki*, zmieniły się w udekorowaną indiańskimi motywami z bajek krainę zabaw i licznych atrakcji.

Przez kilka godzin izba lekarska rozbrzmiewała dziecięcymi głosami, chichotami, piskami, okrzykami radości i muzyką. Najważniejsi goście, zapewne w dużej liczbie przyszli lekarze, na razie pod okiem czujnych opiekunów oddawali się ulubionym czynnościom maluchów: kopaniu w piasku (były piaskownice) oraz chlapaniu wodą i wyławianiu na wędkę rybek i kaczuszek (były baseniki), a także buszowaniu w małym domku i indiańskim tipi. Starsze dzieci miały okazję spróbować sił w ogrodnictwie, przygotowując własną doniczkę z sadzonką truskawek. Ciekawi pracy w ratownictwie medycznym mogli poznać wnętrze karetki, odbyło się również krótkie szkolenie z pierwszej pomocy.

Dzieci miały okazję obejrzeć spektakle teatrzyku lalkowego, układać puzzle, rysować, a także w kąciku mody i urody poddać się zabiegom upiększającym, m.in. malowaniu twarzy, naklejaniu tatuaży i przygotowywaniu ozdób, doczepianiu warkoczyków. Na głowach wielu uczestników dumnie prezentowały się indiańskie opaski z piórami.

Imprezie towarzyszyły liczne konkursy z nagrodami. Zmęczeni mogli odpocząć na leżakach, zgłodniali posilić się hot dogami, goframi, ciasteczkami, lodami i owocami, spragnieni skosztować ciepłych i chłodnych napojów.

Atrakcją dla najmłodszych był przechadzający się wśród gości Kubuś Puchatek, któremu, jak wieść niesie, było tego dnia bardzo gorąco w żółtym futerku.

Słoneczna pogoda spłatała podczas imprezy deszczowego psikusa, co jednak nie wpłynęło znacząco na radosną zabawę.

W programie dnia znalazły się również rozmowy na tematy interesujące opiekunów dzieci – o profilaktyce zdrowotnej. Chętni mogli poddać się badaniu dermoskopem. Lek. Iwona Kalinowska wygłosiła prelekcję o ochronie skóry przed słońcem, a w wykładzie uczestniczyły również dzieci, chętnie odpowiadając na pytania prowadzącej.

W II Lekarskim Dniu Dziecka wzięło udział blisko 300 pociech. 

                                                                                                                                           ach

* Za czary, przygotowania i opiekę nad gośćmi w krainie zabaw odpowiadał utalentowany zespół pracowników Biura OIL w Warszawie i jego dyrektor Anna Ścibisz.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum