29 sierpnia 2014

Sport

Na przełomie maja i czerwca 2014 r. odbył się XXI Lekarski Rajd Rodzinny Lekarskiego Klubu Turystycznego Pro-Mile z Kozienic. Tym razem postanowiliśmy zdobyć Turbacz – najwyższy szczyt Gorców. Na trasę wyruszyło 45 sympatyków turystyki pieszej. W wyprawie uczestniczyli lekarze z Kozienic, Radomia i Warszawy.
Start w miejscowości Kowaniec, następnie przez Stare Wierchy, z pięknym schroniskiem, w którym wybornie smakował chleb ze smalcem, dalej przez Obidowiec i Rozdziele dotarliśmy do schroniska na Turbaczu. Wieczorem, w miłej atmosferze śpiewaliśmy przy ognisku piosenki turystyczne, posilając się smaczną pieczoną kiełbaską. Następnego dnia wyruszyliśmy w dalszą trasę. Droga wiodła przez Kiczorę i Przełęcz Knurowską. Meta w Dębnie, gdzie dotarliśmy w godzinach popołudniowych. Na trasie zaskoczyła nas duża liczba powalonych przez wichury drzew. Znaczna ich część leżała na szlaku, utrudniając marsz.
Świeże powietrze, piękne górskie widoki, spora dawka wysiłku fizycznego spełniły nasze oczekiwania. Zarówno pogoda, jak i humory dopisały.
W godzinach późnowieczornych pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domów z naładowanymi akumulatorami, nadzieją i oczekiwaniem na następne spotkanie na szlaku.

Dariusz Bobola


Sekcja Ringo

Komisji Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie, 02-512 Warszawa, ul. Puławska 18, tel./faks: 22-542-83-30, tel. 668-356-102.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wiedzą oraz wierzą, że najlepszym środkiem do ochrony organizmu przed chorobami i zniedołężnieniem jest ruch.
W ramach Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i obchodów 30-lecia kwartalnika „Medycyna Sportowa”, które odbędą się 26 i 27 września 2014 r. w Warszawie, w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, zapraszamy na imprezę towarzyszącą: XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy i Innych Profesji Ochrony Zdrowia w Ringo, Warszawa, 26 września 2014 r. (piątek) w godzinach 14.00-17.00.
Stadion Klubu Sportowego Spójnia-Warszawa, ul. Wybrzeże Gdyńskie 2, przy Centrum Olimpijskim.
Zgłoszenia i informacje:
przewodnicząca Lekarskiego Klubu Ringo dr Krystyna Anioł-Strzyżewska, tel.: 600-362-792 lub 22-638-87-15.

Krystyna Anioł-Strzyżewska


Turniej tenisa stołowego

Serdecznie zapraszamy lekarzy na I Mazowiecki Turniej Tenisa Stołowego organizowany przez Komisję Kultury, Sportu i Turystyki OIL w Warszawie.

Zawody odbędą się w niedzielę 5 października 2014 r. w Warszawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Solec” przy ul. Solec 71. Rozgrywki rozpoczynają się o godz. 9.00. Planowane jest współzawodnictwo indywidualne i deblowe w różnych grupach wiekowy oraz turniej open indywidualny i deblowy.
Informacje oraz zgłoszenie uczestnictwa: Komisja KSiT OIL w Warszawie lub dr Piotr Kajfasz, tel. 505-098-033.


Spotkanie rocznika 1954

Prof. dr hab. n. med. Zdzisław Dziubek organizuje spotkanie w 60. rocznicę uzyskania dyplomu lekarskiego.
Spotkanie odbędzie się 4.10.2014 r. (sobota), o godz. 16.00, w Klubie Lekarza przy ul. Raszyńskiej 54 w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy i prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, wraz z dokonaniem wpłaty 120 zł od osoby na konto: 59 1160 2202 0000 0001 9565 0003, w terminie do 20.09.2014 r.
Numery telefonów kontaktowych:
prof. Danuta Chmielewska – 22-833-78-78,
prof. Krystyna Kubicka – 22-627-18-58.


Rzucaj jak najdalej

Od 1 do 3 sierpnia 2014 r. w Halberstadt, niedaleko Magdeburga, trwały Mistrzostwa Europy w Rzutach. Rywalizacja toczyła się przy sprzyjającej pogodzie, na pięknie zagospodarowanym obiekcie, szkoda tylko, że głównie na płycie bocznej i treningowej.
Atmosfera wśród zawodników była bardzo dobra, a nawet serdeczna, niestety organizatorzy tym razem nie stanęli na wysokości zadania, a niektóre mocno arbitralne i nieprzemyślane decyzje wprowadzały niepotrzebną nerwowość.
W składzie licznej polskiej ekipy znalazło się tym razem dwóch lekarzy: Konrad Bońda (Brwinów, OIL w Warszawie) oraz Zenon Krukowski (Międzyrzecz, Lubuska OIL). W rywalizacji z zawodnikami z Niemiec, Węgier, Grecji, Litwy i kilku innych państw udało się wywalczyć dziesięć medali.
Zenon Krukowski (chorąży polskiej ekipy na ceremonii otwarcia zawodów), choć zmagał się z kontuzją, zdobył dwa brązowe medale (slingball, rzut granatem), Konrad Bońda natomiast wywalczył cztery złote (speerorama, rzut młotem szkockim, rzut granatem, trójbój rzutowy), dwa srebrne (shotorama, trójbój ciężarkowy) i dwa brązowe (schockorama, dwubój rzutowy).
Myślę, że kolejne starty w podobnych zawodach zmobilizują także innych kolegów i koleżanki, bo za rok mistrzostwa Polski weteranów w Sopocie (kobiety od 30. roku życia, mężczyźni od 35. roku życia), a także mistrzostwa świata w Tata na Węgrzech (bez limitu wieku). Ponadto pojawiła się realna szansa na rozegranie mistrzostw Europy 2016 r. w Polsce.

Ze sportowym pozdrowieniem
Konrad Bońda

Archiwum