10 września 2019

Innowacyjny ośrodek w radomskim szpitalu

To pierwsza tego typu placówka na południowym Mazowszu – w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu został uroczyście otwarty Ośrodek Chorób Serca i Naczyń, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych.

Przygotowania do uruchomienia ośrodka trwały blisko półtora roku. Łączy oddziały: wewnętrzny I i II, reumatologiczny, kardiochirurgiczny, kardiologiczny i pulmonologiczny, a także pracownię endoskopii oraz poradnie: endokrynologiczną, diabetologiczną, kardiologiczną, reumatologiczną, interdyscyplinarnego leczenia osteoporozy, chorób płuc i gruźlicy, kardiochirurgiczną i gastroenterologiczną.

Stworzyliśmy ośrodek, w którym dzięki nowoczesnej diagnostyce i terapii oraz koordynacji pracy personelu wszystkich oddziałów opieka nad pacjentem będzie lepsza, a jego pobyt w szpitalu krótszy – wyjaśnia kierujący placówką prof. Leszek Markuszewski, znakomity kardiolog, diabetolog, specjalista chorób wewnętrznych, medycyny sportowej i rehabilitacji.

Zdaniem Krzysztofa Zająca, wiceprezesa MSS, powstanie nowego ośrodka to również szansa na rozwój i edukację lekarzy, którzy będą mogli systematycznie omawiać trudne przypadki, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem, współpracować we wdrażaniu nowych metod leczenia.
To także nasza inwestycja w przyszłość. Chcemy bowiem stworzyć zaplecze dla wydziału lekarskiego radomskiej uczelni. Musimy zadbać o to, żeby zyskać kadrę dla naszego szpitala. Jeśli tego nie zrobimy, niedługo możemy mieć problem z zapewnieniem obsady lekarskiej – podkreśla Krzysztof Zając.                    raf

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum