4 kwietnia 2019

1 czerwca zaprotestują lekarze

Minister zdrowia nie wywiązał się z warunków porozumienia z rezydentami – uważają lekarscy związkowcy. Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, na 1 czerwca zapowiadają wielką manifestację na ulicach Warszawy.

Decyzję o terminie manifestacji podjął Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, jak tłumaczy Damian Patecki z Porozumienia Rezydentów OZZL, będzie wstępem do dalszej akcji protestacyjnej.

– Podobnie jak na jesieni 2017 r. przybierze ona formę ograniczenia czasu pracy, m.in. poprzez wypowiadanie klauzuli opt-out, pozwalającej na pracę w wymiarze ponad 48 godzin tygodniowo. Do ograniczania czasu pracy wezwał już w ubiegłym tygodniu okręgowy zjazd lekarski członków Łódzkiej Izby Lekarskiej – tłumaczy Damian Patecki.