11 lipca 2017

104 placówki odwołały się ws. sieci szpitali

Od decyzji kwalifikacyjnych w sprawie tzw. sieci szpitali odwołały się 104 podmioty – poinformował wiceminister zdrowia Piotr Gryza. Podkreślił, że w sieci znalazły się nie tylko szpitale publiczne, lecz także „istotne podmioty niepubliczne”.

Gryza przypomniał, że do 26 września wykazy mogą jeszcze być uzupełnione o placówki, które powstały w wyniku połączenia dwóch lub więcej podmiotów leczniczych. Ponadto dyrektorzy szpitali, którym nie udało się zakwalifikować lub np. są niezadowoleni z kwalifikacji do danego poziomu tzw. zabezpieczenia świadczeń, mogą się odwołać od decyzji dyrektora oddziału NFZ.

Szpitale, które nie zakwalifikowały się do sieci, będą mogły przystąpić do konkursów – tak, jak to było dotychczas. Na finansowanie tych kontraktów zostanie przeznaczonych ok. 7 proc. środków NFZ na lecznictwo szpitalne. Gryza powiedział, że podział środków odpowiada wartości świadczeń wykonywanych przez placówki, a udział środków przeznaczonych na konkursy jest różny w zależności od województwa.

Więcej w Rzeczpospolita

Archiwum