27 kwietnia 2017

Protest diagnostów i techników medycznych

– Podczas spotkania Porozumienia Organizacji Związkowych (POZ) Wrocław zastanawialiśmy się, jakie kroki podjąć, by ministerstwo i rządzący zauważyli inne grupy zawodowe, nie tylko pielęgniarki i lekarzy. Mamy kilka pomysłów. Na początku zamierzamy załatwić sprawę pokojowo – mówi Iwona Kozłowska, przewodnicząca Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych.

Dodaje, że POZ Wrocław, skupiający m.in. diagnostów, ratowników, techników medycznych, fizjoterapeutów i psychologów, skierował do premier Szydło list z propozycją spotkania i rozmowy o podwyżkach. Jeśli ono nie nastąpi, podobnie jak ratownicy, rozważą ogólnopolski protest.

Ratownicy swój protest zapowiedzieli wczoraj, po fiasku wtorkowych rozmów z resortem zdrowia. Wiceminister Marek Tombarkiewicz zaproponował im 400 zł brutto od lipca tego roku i kolejne 400 zł brutto rok później. Związkowcy uznali, że to za mało, i zażądali podwyżek równych tym, które dostały pielęgniarki, czyli łącznie 1600 zł brutto.

Więcej w Rzeczpospolita

Archiwum