1 czerwca 2019

500+ na każdego pacjenta. Manifestacja w Warszawie

W sobotę 1 czerwca w Warszawie odbyła się manifestacja organizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy i Porozumienie Rezydentów OZZL.

– Dziś jest nas bardzo dużo. Są przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych, i, przede wszystkim, pacjenci. Są także lekarze dentyści i dyrektorzy szpitali. To jest wielki dzień dla ochrony zdrowia, że potrafimy wszyscy razem stanąć po jednej stronie – mówił Łukasz Jankowski, prezes OIL w Warszawie. Zadeklarował także, że manifestacja jest apolityczna, o czym świadczy to, iż została przeprowadzona już po wyborach do Europarlamentu. – Rządzący pytali, czemu manifestujemy, skoro otrzymaliśmy podwyżki. Właśnie dlatego, że 3 lata temu rozbudzono nasze nadzieje na poprawę systemu ochrony zdrowia, nadzieje na to, że będziemy leczyć w godnych warunkach. I my w to uwierzyliśmy. Dziś tę wiarę chcemy przekazać rządzącym. Dla nas najważniejszy jest wzrost nakładów na ochronę zdrowia – stwierdził w czasie swojego wystąpienia.

Wiceprezes ORL w Warszawie Jarosław Biliński zwrócił uwagę, że 30 lat wolnej Polski to nadal 30 lat w PRL polskiej ochrony zdrowia, a Damian Patecki z PR OZZL podkreślał, że zdrowie jest najważniejsze i zaapelował do zgromadzonych lekarzy, aby o siebie dbali.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum