18 czerwca 2021

5,7 mld zł kosztowały dodatki covidowe dla medyków, ale nie wszyscy zadowoleni

Od początku pandemii do 21 maja tego roku Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał na dodatki covidowe 5,71 miliarda złotych – ustaliło Prawo.pl. Są placówki, które dostały miliony, np. Regionalny Szpital w Grudziądzu, i takie, które mniej niż milion, np. szpital w Świdniku. Zdaniem ekspertów niejasne zasady ich przyznawania ustalone przez ministra zdrowia podzieliły podmioty lecznicze i ich pracowników na lepszych i gorszych. A teraz dyrektorzy szpitali martwią, czy utrzymają personel bez dodatków.

Tomasz Imiela, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie mówi wprost, że winę za problemy z dodatkami ponosi minister zdrowia, który wydał bardzo niejasne polecenie, na podstawie którego przyznawano dodatki. – Niektóre szpitale bardzo dokładnie monitorowały, kto i ile pracuje z chorymi na COVID-19, i do NFZ wysyłały oszczędne wnioski. Inne uznawały, podobnie jak wskazywały związki zawodowe, że dodatek należy się każdemu, kto pracował na SOR czy w izbie przyjęć.

Źródło.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/zdrowie/ile-nfz-wydal-na-dodatki-covidowe,508917.html?fbclid=IwAR2PQn98WFMiqpMt-OCm0koif5BxbQjN6z0S25GsE7CWL7s3gWe-RtMnPL8

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum