21 sierpnia 2019

Akcja „Zdrowa Praca”. Lekarz nie popracuje dłużej niż 48 h w tygodniu

Maksymalnie 48 godzin pracy w tygodniu – to główny cel akcji „Zdrowa Praca” prowadzonej przez Porozumienie Rezydentów OZZL wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy. Wspiera ją Naczelna Izba Lekarska.

W środę 21 sierpnia w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone akcji „Zdrowa Praca”. Jej istota sprowadza się do wypowiadania klauzuli opt-out do końca sierpnia oraz rezygnacji z dodatkowych prac od początku października.

– Jeśli ktoś będzie zmuszał lekarza do podpisania opt-out lub próbował wpływać, aby nie wypowiadał opt-out, to izba bardzo aktywnie zareaguje – zapewnił prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski. – Akcja nie jest skierowana tylko do rezydentów, ale do wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów – podkreślił prezes ORL w Warszawie.