1 sierpnia 2020

Apel lekarzy i lekarzy dentystów do obywateli

– W związku z narastającą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz obserwowanymi w całym kraju coraz liczniejszymi przypadkami lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa epidemicznego, samorząd lekarski apeluje o rozwagę i stosowanie się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych, w szczególności dotyczących zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek. Zmęczenie sytuacją epidemiczną oraz trwający sezon urlopowy nie mogą uzasadniać odstąpienia od stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Z trwogą obserwujemy w całym kraju liczne przypadki lekceważenia tych zasad. Zachowania takie są skrajnie nieodpowiedzialne i prowadzą do sytuacji, w której druga fala epidemii może pojawić się w Polsce nie w związku z jesienną falą przeziębień i zachorowań, ale znacznie wcześniej, na skutek takich właśnie zachowań – czytamy w apelu podpisanym przez Prezydium NRL.

Źródło.