10 kwietnia 2020

Bezpłatne porady prawne dla pielęgniarek i ratowników. Sprawdź, jak z nich skorzystać

Bezpłatne porady prawne między innymi dla pielęgniarek, ratowników medycznych i laborantów zorganizowały Okręgowa Izba Adwokacka z Izbą Lekarską w Warszawie. Mogą z nich skorzystać pracownicy ochrony zdrowia z całej Polski.

W obecnej, nietypowej sytuacji każde dodatkowe wsparcie dla medyków jest bardzo ważne i potrzebne. Naszą rolą jako lekarzy jest leczenie pacjentów i na tym musimy się skupiać. Jednocześnie zmieniają się przepisy prawa, pojawiają się i zaczynają obowiązywać nowe dla nas regulacje, jest duży chaos, dlatego dziękujemy ORA za pomoc w odnalezieniu się w zmieniającej się prawnej rzeczywistości – mówi Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.

[dla RMF24, 10.04.2020]

Do projektu zgłosiło się ponad 50 adwokatów, aplikantów adwokackich i prawników należących do warszawskiej Izby, którzy tak długo jak to będzie potrzebne, będą wspierać medyków swoją wiedzą i doświadczeniem w walce z pandemią.