29 maja 2019

Bezwzględne więzienie dla lekarza skazanego za błąd. Resort zdrowia chce wyjaśnień od Zbigniewa Ziobry

Resort zdrowia oczekuje pilnych wyjaśnień od ministra sprawiedliwości. Zaniepokojona jest też Okręgowa Izba Lekarska. Chodzi o kontrowersyjny przepis, który znalazł się w nowelizowanym w ekspresowym tempie przez polityków PiS Kodeksie karnym.

Środowisko medyczne takimi zmianami jest zaskoczone ale równocześnie – przerażone. – W tej chwili panuje przekonanie, że jeżeli ustawa wejdzie w życie w takim kształcie, to wiele osób zrezygnuje z pracy na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych czy na Izbach Przyjęć, gdzie ryzyko błędów jest największe – mówi szef Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, dr Łukasz Jankowski.