27 czerwca 2019

Brakuje chętnych ratowników do pracy w karetkach

– Mamy problem z obsadą ratowników medycznych i dyspozytorów w karetkach – powiedział Medexpressowi Marcin Borowski z Ogólnopolskiego Związku Zawodowy Ratowników Medycznych.

Marcin Borowski z Ogólnopolskiego Związku Zawodowy Ratowników Medycznych powiedział, że podczas ostatniego spotkania w MZ, które odbyło się 25 czerwca rozmawiano m.in. na temat problemu z obsadą ratowników medycznych i dyspozytorów w karetkach. – Są miejsca, gdzie nie wszystkie zakontraktowane karetki wyjeżdżają. Chcemy znaleźć dobre rozwiązanie, żeby zachęcić ratowników do pracy. Niestety, dopóki nie zwiększy się finansowanie systemu ratownictwa przedszpitalnego, to może okazać się, że coraz mniej ratowników będzie pracować w karetkach – powiedział Marcin Borowski.