16 lutego 2021

Brakuje szczepionek dla medyków. Dworczyk tłumaczy

Rząd wstrzymał szczepienie medyków. Lekarze są oburzeni i zdezorientowani. Niektórzy z nich nie dostali nawet pierwszej dawki, inni czekają na drugą. A odpowiedzialny za program szczepień minister Michał Dworczyk rozkłada ręce i zrzuca winę na producentów szczepionek, którzy zmniejszają dostawy. Po komunikacie o wstrzymaniu do 7 marca szczepień lekarzy Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie tylko wczoraj odebrała kilkanaście telefonów od zaniepokojonych medyków.

– Problem dotyczy i pierwszej, i drugiej dawki – mówi Maria Kłosińska, koordynator mediów w OIL, a równocześnie lekarka. Izba pomaga medykom w zapisaniu się na szczepienie. – Obecnie czekamy z listą ponad 250 lekarzy na potwierdzenie, czy uda się ich zaszczepić – dodaje.

Źródło.