14 kwietnia 2015

Pakiet onkologiczny – resort odpowiada lekarzom

Wg Sławomira Neumanna wdrożenie, jak i realizacja pakietu onkologicznego są pod stałym nadzorem ministerstwa, dlatego bezpodstawne są wszelkie zarzuty względem pakietu, czy to dotyczące obowiązku prowadzenia dokumentacji w formie papierowej, czy te, które sugerują, że pakiet nie wpływa na podniesienie jakości leczenia onkologicznego. Na bieżąco są też rozpatrywane wszelkie uwagi i propozycje zmian i będą kolejno wdrażane po wcześniejszym przeanalizowaniu ich zasadności przez specjalistów.

„Nie przekonuje nas argumentacja pana ministra. Ale z oceną całości problemu, tych wszystkich problemów związanych z sytuacją, która skłoniła nas do napisania tego listu, chcemy się wstrzymać, aż stanowisko w tej sprawie zajmie pani premier, ponieważ ona jest głównym adresatem – powiedział reporterowi RMF FM prof. Jacek Fijuth, prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.”

Czy pakiet onkologiczny jest faktycznie tak dogłębnie przemyślany i przeanalizowany jak usiłuje nam to wmówić resort? Więcej na ten temat w RMF FM i odpowiedzi MZ.

kj

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum