15 października 2015

Czy imigranci stanowią dla nas zagrożenia epidemiologiczne?

Rozporządzenie ministra zdrowia do ustawy o cudzoziemcach wskazuje na zagrożenia chorobami, o których mówiłem – powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. W ten sposób prezes PiSu odpowiada na ataki z którymi się spotkał po stwierdzeniu, że uchodźcy „mogą przynieść do Europy dawno niewidziane choroby”. Główny Inspektorat Sanitarny potwierdza, że zagrożenie istnieje.

Do słów prezesa PiS odniósł się wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki zapewniając, że Polska ma doskonałe i wydolne systemy bezpieczeństwa sanitarnego oraz nadzoru epidemiologicznego. Zdaniem wiceministra, zabrakło myślenia o prawach człowieka, równości ludzi względem siebie i zwykłej empatii. Zapewnił, że ani cholera, której ostatnia epidemia była w XIX wieku, ani czerwonka nam w Polsce z tego tytułu nie grozi.

Kaczyński przypomniał przy tym, że w Dzienniku Ustaw jest tegoroczne rozporządzenie ministra zdrowia, które reguluje sprawę, a reakcja mediów to granice absurdu, bo mówił o sprawie, która aktualnie dotyczy wszystkich Polaków.

GPC/TVN24/kj

 

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum