29 kwietnia 2019

Czy pozostałe izby lekarskie pójdą śladem warszawskiej?

– Cieszy nas, że Wirtualna Polska pozytywnie zareagowała, ale portali, na których pojawia się hejt, jest więcej. Dlatego chcemy stworzyć zespół szybkiego reagowania – mówi podyplomie.pl lek. Maria Kłosińska z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Jak pisaliśmy, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie postanowiła walczyć z hejtem na lekarzy zalewającym portale internetowe. Zaczęła od Wirtualnej Polski, na którą skarżyli się lekarze. Rzecznik Praw Lekarza OIL w Warszawie lek. dent. Monika Potocka wezwała spółkę do usunięcia obraźliwych i bezprawnych komentarzy pod artykułem „Trafiła na SOR z udarem, teraz walczy o życie. Ruszyła zbiórka dla ciężarnej Pauliny”.

Zapytany przez podyplomie.pl Michał Siegieda, dyrektor ds. komunikacji i PR Wirtualnej Polski, zapewnił, że portal walczy z hejtem i komentarze, które naruszają dobre imię lekarzy, będą usunięte.