8 grudnia 2020

Dentysta walczący z epidemią? Złóż oświadczenie!

Już tylko do 10 grudnia Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie czeka na oświadczenia od swoich członków – w tym lekarzy dentystów, których nie obejmuje przymusowe skierowanie do pracy przy zwalczaniu epidemii.

Zapisy ustawy nakładają na izby lekarskie obowiązek przekazania wojewodzie lub ministrowi zdrowia list lekarzy i lekarzy dentystów, na podstawie których będzie on kierował do pracy przy zwalczaniu epidemii. OIL w Warszawie zachęca wszystkich swoich członków wyłączonych przez przepisy z możliwości kierowania do takiej pracy, do składania oświadczeń do izby. Pozwoli to uniknąć wystawiania przez wojewodę błędnych decyzji, czyli m.in. skierowań dla rodziców małych dzieci czy kobiet ciężarnych. Termin składania tych oświadczeń upływa 10 grudnia. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie OIL w Warszawie.

Źródło.