3 lipca 2018

Dotkliwy protest przed wyborami

Powrót do wypowiadania klauzuli opt-out, 5-godzinne dyżurowanie zgodnie z kodeksem pracy oraz masowe zwalnianie się lekarzy z pracy – to zapowiedź działań, jakich może spodziewać się Ministerstwo Zdrowia, jeżeli kluczowa dla podpisanego z rezydentami porozumienia ustawa nie będzie w pełni realizowała jego założeń.

„Do ustawy, (6 % na ochronę zdrowia) dopisano dwa punkty, że z tej puli finansowana będzie działalność AOTMiT oraz Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Tylko w tym roku to wydatek 173 mln zł. Za te pieniądze można sfinansować ćwierć miliona rezonansów magnetycznych, które możnaby wykonać w 2018 roku” – Jarosław Biliński, wiceprezes OIL w Warszawie, wiceprzewodniczący PR OZZL o realizacji porozumienia między Ministerstwem Zdrowia a lekarzami.

„Minęło 5 miesięcy od porozumienia i ze smutkiem zauważamy, że zmian nie dokonano. Kolejki do specjalistów rosną, lekarze zwalniają się z pracy, a emigracja zarobkowa lekarzy za granicę jak trwała, tak trwa” – Łukasz Jankowski, Prezes OIL w Warszawie. – „Obserwowaliśmy w jaki sposób będzie porozumienie wprowadzane w życie. Terminy nie zostały dotrzymane, a zaufanie między nami a ministrem zdrowia zostało nadwyrężone.”

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum