5 kwietnia 2019

Duże zmiany w systemie specjalizacji lekarzy, ale podwyżek nie będzie

Minister zdrowia zapowiedział, że w tym roku nie zmieni się liczba specjalizacji. Ale zadeklarował, że w kwietniu do konsultacji trafi projekt ustawy o zawodzie lekarza, który wprowadzi wiele ważnych zmian w systemie kształcenia podyplomowego lekarzy. Jednak podwyżek, które zaproponował zespół pracujący nad projektem, nie będzie.

Jarosław Biliński, wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, przewodniczący zespołu, który opracował nowelę podkreślał, że liczą na to, że zaproponowane rozwiązania Ministerstwo Zdrowia wprowadzi w życie. Rezydentom najbardziej zależało na reformie systemu kształcenia podyplomowego lekarzy. Podkreślali, że taki obowiązek podjął minister zdrowia w Porozumieniu podpisanym z Porozumieniem Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy z 8 lutego 2018 roku.