3 kwietnia 2017

Emisja kontrowersyjnego filmu o szczepieniach przesunięta na maj

Planowana na 3 kwietnia na antenie TVN7 emisja filmu „Wyszczepieni: od tuszowania faktów do katastrofy” została przeniesiona na maj – poinformowała stacja, która deklaruje zamiar pokazywania „odważnych filmów dokumentalnych, które poruszają trudne, ale zawsze aktualne tematy”.

W związku z planowaną na 3 kwietnia emisją filmu list do władz stacji wystosowali w mijającym tygodniu: prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz oraz dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny Mirosław Wysocki. Napisali, że „z niepokojem o zdrowie polskiego społeczeństwa” odebrali informację o planowanej emisji „Vaxxed: From Cover-Up to Catastrophe”.

Zwrócili się z prośbą o przeanalizowanie, czy możliwa jest rezygnacja z emisji. „Przy podtrzymaniu decyzji o emisji filmu przez Państwa telewizję sugerujemy rozważenie poprzedzenia emisji filmu rzetelną dyskusją, opartą na wiedzy medycznej, polskich naukowców i ekspertów w zakresie szczepień” – napisali.

Więcej w serwisie Rynek Zdrowia

Archiwum