8 listopada 2018

Izby lekarskie zbierają podpisy pod projektem

Izby lekarskie przyłączyły się do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Szczepimy, bo myślimy”, który od posiadania obowiązkowych szczepień uzależnia przyjmowanie dzieci do żłobków i przedszkoli. Izby widzą także w tej akcji dobrą okazję do edukowania pacjentów i „przekonywania nieprzekonanych”.
Projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw został przygotowany w ramach obywatelskiej inicjatywy „Szczepimy, bo myślimy”. Jej ideą jest wprowadzenie kryterium dla rodziców ubiegających się o miejsce w publicznym żłobku lub przedszkolu dla swojego dziecka, którym byłaby konieczność przedłożenia zaświadczenia o posiadaniu obowiązkowych szczepień ochronnych, ewentualnie zaświadczenia potwierdzającego przeciwwskazania do przeprowadzenia szczepień.