3 października 2020

Jakie objawy kwalifikują do testu? „Z każdym pacjentem trzeba porozmawiać indywidualnie”

Z każdym pacjentem trzeba porozmawiać indywidualnie, wypytać go o szczegóły – powiedział we „Wstajesz i weekend” doktor Paweł Doczekalski, przewodniczący Komisji Młodych Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Wyjaśniał, na jakiej podstawie lekarze POZ, w ramach teleporady, kierują pacjentów na test na COVID-19. Wskazywał, że nie jest już konieczności, by dzwoniący miał cztery objawy koronawirusa. Zwracał również uwagę na małą liczbę personelu walczącego z epidemią.

We „Wstajesz i weekend” w TVN24 doktor Paweł Doczekalski, przewodniczący Komisji Młodych Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i lekarz POZ mówił o uprawnieniach, jakie mają lekarze w kontekście walki z koronawirusem.

– Zmiana jest na lepsze, zmiana jest konsultowana. Wreszcie ministerstwo wsłuchało się w głos środowiska lekarskiego i zauważyło potrzebę zmian dotychczasowych ustaleń, dotychczasowego rozporządzenia – ocenił.

Źródło.