2 lipca 2020

Jakie pytanie zadałbym kandydatom na prezydenta? Co zrobić, żeby system opieki zdrowotnej był wydolny?

„Co zrobić, żeby system opieki był wydolny? Co zrobić, żeby pacjenci nie czekali w kolejkach? Takie pytanie zadałbym kandydatom na prezydenta” – mówi gość Marcina Zaborskiego w RMF FM, Krzysztof Bukiel przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. „Nikt na to pytanie nie odpowiedział od 30 lat” – zaznacza. „System Kas Chorych był najbardziej spójny i logiczny” – dodaje.

Marcin Zaborski przypomniał też opinię Łukasza Jankowskiego, szefa warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej. Jankowski stwierdził w RMF FM, że polski system szkolenia młodych lekarzy jest systemem feudalnym. Szkoliłem się bardzo dawno temu, ale mogę potwierdzić, że szkolenie w polskich szpitalach jest bardzo trudne, bo właściwie nikomu poza szkolącym się na tym nie zależy – zgodził się Krzysztof Bukiel.

Źródło.