22 grudnia 2018

Jarosław Biliński: Nadchodzi reforma kształcenia i prawa pracy

„Jeśli postulaty zespołu (red. ds. opracowania propozycji nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty), któremu mam zaszczyt przewodniczyć, zostaną uwzględnione, to szykują się zmiany (…) W sumie ich zakres obejmuje wiele obszarów – definiujemy na nowo ścieżkę kariery zawodowej lekarzy i normalizujemy prawo pracy” – mówi Jarosław Biliński w wywiadzie dla Gazety Lekarskiej.

Nabór na specjalizacje? „Odchodzimy od regionalizacji procesu rekrutacji i proponujemy ogólnopolski system umożliwiający nabór na niemal dowolną liczbę specjalizacji w Polsce oparty o listę rankingową. Dajemy też możliwość specjalizowania się osobom, które już są specjalistami, ale nie odbyły tego szkolenia w trybie rezydenckim”.

„Chcemy zdecentralizować szkolenia w modułach podstawowych, tak aby lekarze szkolili się w mniejszych placówkach – powiatowych, wojewódzkich, a nie klinikach wielospecjalistycznych, w których brakuje tych najczęstszych przypadków. Przewidujemy też zwiększenie kontroli nad ośrodkami prowadzącymi szkolenia specjalizacyjne. Wprowadzamy też podział na specjalizacje, specjalizacje szczegółowe (podspecjalizacje) oraz umiejętności lekarskie”.

Czytaj więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum