27 kwietnia 2020

Jest sprawa: bolący ząb lub problemy ze wzrokiem – jak leczyć się w czasach epidemii?

Jak leczyć w czasach epidemii? Jak sobie radzi służba zdrowia? Czy lekarze przyjmują pacjentów? Czy teleporady się sprawdzają?

Jeśli chodzi o odbiór pacjentów i teleporad, to wszystko zależy od problemu z jakim się zgłaszają, niestety wraz z upływem czasu i ograniczeń kolejnych nakładanych na społeczeństwo, jak i ochronę zdrowia, czy systemowo, czy poprzez brak środków, które spowodowały te ograniczenia, oddolne często, to niestety pewne poirytowanie społeczne i niezadowolenie zaczęło być bardziej widoczne, co jest zrozumiałe, bo nie wszystko da się załatwić zdalnie. Natomiast widzimy też, że wiele problemów (…) zostało skutecznie rozwiązanych na drodze teleporad – mówi Michał Gontkiewicz, przewodniczący zespołu ds. monitorowania naruszeń w ochronie zdrowia w wywiadzie dla Radiodlaciebiefm

To nie jest remedium na każdy problem i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Jest to środek zaradczy w tej trudnej sytuacji dla wszystkich który możemy wprowadzić obok… Pacjenci nadal potrzebują pomocy fizycznej (…) w kontakcie bezpośrednim z personelem ochrony zdrowia.

Źródło.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum