1 kwietnia 2020

Koronawirus w Polsce. Dr Jankowski: lekarze boją się, że stracą pracę

– Będziemy walczyć. Nie zostawimy naszych pacjentów – deklarował dr Łukasz Jankowski w programie „Onet Rano.”. Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie przyznał w rozmowie z Beatą Tadlą, że jest zaniepokojony sytuacją w polskich szpitalach w związku z pandemią koronawirusa.

– Chciałem zwrócić uwagę na zjawisko kneblowania personelu medycznego – powiedział dr Jankowski. – Kiedy personel chce głośno powiedzieć o tym, że gdzieś nie ma sprzętu ochrony indywidualnej i że łamane są procedury, to styka się ze ścianą zarządczą – mówił. – Dostaje jasną informację, że jeżeli będzie opowiadał o tym, co dzieje się w szpitalu, to po prostu straci pracę. Z tego, co wiem, wiele osób jest poddawanych takim szykanom – dodał.

[Wypowiedź z dn. 31.03.2020, Onet]