12 marca 2020

Koronawirus w Polsce. Lekarze apelują do władz: „dramatyczne niedobory”

W Polsce potwierdzono już 47 przypadków zakażenia koronawirusem. Okręgowa Izba Lekarska wystosowała apel do władz centralnych, w którym prosi o doposażenie personelu medycznego walczącego z epidemią o środki ochrony osobistej i testy diagnostyczne.

Apel OIL opublikowano z powodu pojawiających się doniesień o niedoborach, jakie panują w polskich placówkach medycznych. Pacjenci wielu miast donoszą, że w ich szpitalach brakuje maseczek ochronnych, rękawiczek jednorazowych i żeli antybakteryjnych.

„W związku z napływającymi do nas sygnałami dotyczącymi dramatycznych niedoborów środków ochrony osobistej dla pracowników ochrony zdrowia, apelujemy do centralnych władz publicznych o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu uzupełnienie braków” – czytamy w apelu udostępnionym przez Okręgową Izbę Lekarską na Twitterze.

[Publikacja z dn.: