18 kwietnia 2020

„Koronawirusa da się pokonać testami, sprzętem, ale nie da się go pokonać prokuraturą”

Każdy rozumie, że dbanie o wysokie morale pracowników medycznych jest kluczowe dla bezpieczeństwa państwa. A koledzy się zastanawiają, czy może do nich zapuka policja i bezprawnie nakaże walczyć z epidemią – powiedział w sobotę TVN24 Łukasz Jankowski, lekarz i prezes warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej. Tak zareagował na piątkowe zapowiedzi prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Łukasz Jankowski, lekarz i prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, który był w sobotę gościem „Wstajesz i weekend” w TVN24 przyznał, że środowisko medyczne „jest zaniepokojone” tymi zapowiedziami.

– Deklaracje ze strony rządzących nie pokrywają się z tym, co się później dzieje. Jeszcze kilka dni temu minister zdrowia bił brawo medykom, dziękował jak bohaterom za walkę – przypomniał. – Medycy i media pokazali, że skierowania na front walki z epidemią są wydawane bezprawnie, że panuje chaos i następnego dnia pojawia się wątek kierowania lekarzy do prokuratury – podkreślił Jankowski.

Źródło.