15 kwietnia 2019

Kto ma rację: 400 dyrektorów szpitali czy jeden minister?

Na internie jest stan wojny: przepełnione oddziały, przepełnione SOR-y, lekarze odchodzą do POZ. W szpitalu w Żyrardowie jeszcze niedawno na oddziale było dwóch lekarzy na 50 pacjentów – mówił dr med. Marek Stopiński, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób wewnętrznych i gospodarz tego spotkania.

Prezes ORL w Warszawie, Łukasz Jankowski, poinformował, że zapisy porozumienia podpisanego przez rezydentów i ministra zdrowia nie są realizowane, a także mówił o pracach nad projektem nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. – To, co dostał pan minister Szumowski (red.), jest do wprowadzenia od zaraz – jest to gotowy projekt ustawy, jak i aktów wykonawczych – poinformował.

Na koniec wystąpienia poprosił o wsparcie kampanii „Wspólne Święta” zorganizowanej przez OIL w Warszawie. – Młodzi lekarze zgłosili problem, który widzą – zwiększonej liczby osób starszych w szpitalach w okresie świątecznym, zostawianych tam przez rodziny. Zaczęliśmy plakatować szpitale. To druga odsłona naszej akcji. Zachęcam do włączenia się w tę akcję – mówił, proponując wzięcie plakatu i powieszenie go we własnej placówce.

Więcej.

Forum dyskusyjne - napisz komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Archiwum