31 lipca 2018

Lekarz kandydatem na Rzecznika Praw Dziecka

Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz pracujący w Staszowie i Kielcach został przez grupę posłów Kukiz’15, Polskiego Stronnictwa Ludowego, oraz posłów niezależnych zgłoszony na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Posłowie złożyli stosowny wniosek 28 lipca.

Szczuciński, tak jak lekarze rezydenci postulował zwiększenie finansowania służby zdrowia do 6,8 procent. Teraz chce walczyć o lepsze dofinansowanie pediatrii, psychiatrii dziecięcej i rozwiązanie sytuacji rodziców dzieci niepełnosprawnych.

W piątek Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe zarekomendowały na stanowisko RPD prof. Ewę Jarosz. Wcześniej pod wnioskiem o jej poparcie podpisało się 35 organizacji pozarządowych, m.in.: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Związek Harcerstwa Polskiego, UNICEF, Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Fundacja Rodzić po Ludzku, Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.