28 maja 2019

Lekarze: 1 czerwca manifestacja, a gdy nie będzie odzewu, sięgniemy po ostrzejsze formy

W sobotę 1 czerwca o godz. 13 zacznie się manifestacja lekarzy. Spod siedziby Ministerstwa Zdrowia przemaszerują pod Sejm. O tym, dlaczego w Dniu Dziecka chcą dać wyraz niezadowoleniu z obecnej kondycji ochrony zdrowia rozmawiamy z lekarzem Bartoszem Fiałkiem z Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Manifestację organizują: Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Porozumienie Rezydentów oraz Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

„System opieki zdrowotnej został zepchnięty z listy priorytetów rządu, co prowadzi ochronę zdrowia na skraj. Głównym motorem napędowym złą sytuację jest skrajne niedofinansowanie. Niedługo nie będzie czego zbierać, dlatego mając na uwadze dobro naszych pacjentów, ale również nas samych – pracowników ochrony zdrowia, wychodzimy na ulice, aby pokazać, że nie godzimy się na obecny kształt systemu opieki zdrowotnej” – mówi Bartosz Fiałek z Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.