8 listopada 2018

Obowiązkowe szkolenia dla rodziców odmawiających szczepienia dzieci

Wprowadzenie obowiązkowych szkoleń edukacyjnych na temat szczepień ochronnych dla rodziców, którzy odmawiają zaszczepienia swoich dzieci – takie rozwiązanie proponuje Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

– Mówię żeby edukować, a nie karać, bo obecny system, czyli karanie rodziców za unikanie szczepień nie sprawdził się. Może lepszym rozwiązaniem byłoby obowiązkowe szkolenie z merytorycznymi informacjami dla rodziców, którzy odmawiają szczepień. – mówił w czwartek podczas konferencji prasowej prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.

Ponadto jak poinformował Ł. Jankowski, OIL w Warszawie zwróciła się do resortu zdrowia z pytaniem jakie środki przeznaczył na kampanie informacyjne dotyczące szczepień, jednak Izba nie otrzymała odpowiedzi (…).

Cały materiał.