15 września 2018

Lekarze: Kończyliśmy studia medyczne, aby leczyć ludzi, a nie siedzieć przy komputerze

– Od dawna mówimy o konieczności przeprowadzenia transformacji cyfrowej w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Niestety, ta informatyzacja bieżącej działalności lekarzy w naszym kraju polega dziś przede wszystkim na ucyfrawianiu papierów – uważa Tomasz Zieliński, ekspert Federacji Porozumienie Zielonogórskie i wiceprezes Polskiej Izby Informatyki Medycznej.
– Jedną z ważnych, oczekiwanych przez środowisko medyczne korzyści wynikających z cyfryzacji miała być oszczędność czasu. Niestety, wprowadzenie do placówek komputerów oraz systemów informatycznych nie spowodowało, że mamy więcej czasu dla pacjentów – podkreślał ekspert.