8 listopada 2018

Lekarze przekonują: Antyszczepionkowców lepiej szkolić, niż karać

„Zamiast karać rodziców, którzy są przeciwnikami szczepień, proponujemy stworzenie dla nich programu obowiązkowych szkoleń” – przekonuje Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

W trakcie zaproponowanego szkolenia mogliby poznać zasady działania szczepionek, ich skład, a także możliwe korzyści i zagrożenia związane ze szczepieniami.

Swoje stanowisko w tej sprawie OIL przekazała do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jednocześnie w izbach lekarskich rozpoczęto zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Szczepimy, bo myślimy”, która zmierza do uzależnienia przyjęcia dziecka do żłobka lub przedszkola od wykonanych szczepień obowiązkowych. W warszawskiej OIL pod projektem w ciągu ostatnich kilku dni podpisało się już kilkaset osób.

Cały materiał.